Відповідальна гра

Гемблінг може бути як невеликим хобі, яке дозволяє випробувати свою вдачі, так і руйнівною залежністю, що негативно впливатиме на реальне життя. Якщо не контролювати себе другий сценарій може швидко перетворитися на реальність. Саме тому кожному гемблеру варто попередньо ознайомитися з принципами відповідальної гри перш ніж запускати ігрові автомати.

Що таке ігрова залежність

ВООЗ виділяє ігрову залежність як психологічну проблему нарівні з бажанням зробити підпал або клептоманією. Якщо людина починає страждати від залежності від азартних ігор, їй стає набагато важче себе контролювати. Надмірна імпульсивність та емоційність може негативно вплинути не тільки на результат гри, але й на стосунки з близькими людьми.

 1. Всього виділяють 3 основні категорії ігрової залежності:
 2. Патологічна залежність. Людина не перестає грати в азартні ігри незалежно від наслідків своєї гри. Гемблер може програвати чи вигравати, гра залишається для нього на першому місці більшість часу.
 3. Нестримний азарт. Гравець відчуває дуже сильне імпульсивне бажання зіграти протягом певного періоду часу. Проблема полягає в тому, що в такому випадку людина може думати, що повністю контролює свій азарт та не бачити проблеми.
 4. Проблемна залежність. Це початковий етап ігрової залежності. Звичний розклад людини порушується, вона починає брехати своїм друзям і родичам про проблему та шукає спосіб вирішити ситуацію без втручання інших людей.

Причини ігрової залежності

Існує декілька основних причин ігрової залежності. До них варто віднести:

 1. Біологічні причини. В певний момент мозок розуміє, що від гри відбувається дуже великий сплеск ендорфіну. Тому людина починає підсвідомо шукати гри, щоб отримати задоволення.
 2. Психологічні причини. Вони унікальні в кожному випадку ігрової залежності. Проявляються залежно від індивідуальності гравця. Це можуть бути певні переконання, забобони, магічне мислення тощо. Завдяки такому типу мислення гравець сам переконує себе, що йому ось-ось пощастить.
 3. Наявність інших залежностей. Якщо новачок починає гру з наявною залежністю, є високий час, що через певний час він почне страждати на ігроманію.

Негативні наслідки залежності від азартних ігор

Ігрова залежність негативно впливає на повсякденне життя. Особливо в тому, що стосується:

 • фінансів;
 • соціалізації;
 • комунікації з іншими людьми.

Гравець стає замкнутим. Він ігнорує думки інших щодо проблеми та просто шукає задоволення в грі.

Як перевірити наявність залежності від азартних ігор

Існує дуже багато різних симптомів, які свідчать про наявність ігрової залежності. Необов’язково звертатися до фахівця, щоб зрозуміти їх наявність.

Якщо ви турбуєтеся про те, що почали страждати на ігроманію, зверніть увагу на такі основні симптоми:

 • постійні думки про азартні ігри;
 • порушення звичного розкладу для того, щоб пограти;
 • перевищення початкового бюджету для гри;
 • постійні збільшення розміру ставки;
 • бажання відігратися після поразки;
 • приховування своїх пристрастей від інших людей;
 • продовження гри навіть при наявності фінансових проблем.

Що робити, якщо ви виявили залежність від азартних ігор

Якщо ви виявили подібні симптоми, то не можна ставитися до них легковажно. Для початку потрібно поговорити з близькими людьми про необхідність допомоги, а також звернутися до кваліфікованого фахівця.

Варто зазначити, що ліків від ігроманії не існує. Допомогти може тільки тривала терапія у психолога, які допоможе знайти причини проблеми.

Пам’ятайте, що ліцензійні онлайн-казино дотримуються принципів відповідальної гри. Тому ви можете самостійно встановити ліміти на ставки або ж попросити про блокування облікового запису на ігровій платформі. Це додаткові способи, які можуть допомогти при наявності проблеми.

Як допомогти залежним від азартних ігор

Якщо ви помітили, що у близької людини виникли проблеми із залежністю до азартних ігор, перш за все потрібно докласти всіх зусиль, щоб людина сама це зрозуміло. Потрібно постійно вести продуктивний діалог та наводити в приклади вищевказані симптоми. Також варто якомога швидше звернутися за кваліфікованою допомогою.

Як грати відповідально

Ігроманія може спіткати навіть емоційно стабільних та впевнених в собі гравців. Саме тому варто притримуватися певних правил, щоб зменшити ризик появи проблеми. До таких рекомендацій варто віднести:

 1. Встановлюйте бюджет та час гри ще до того, як запустити ігровий автомат. Ні в якому разі не перевищуйте ці ліміти.
 2. Не грайте в поганому настрої. Багато гравців використовують гемблінг, щоб подолати смуток. Але часто це призводить до надмірної емоційності та імпульсивності. Наслідком цього стають великі програші.
 3. Не використовуйте кредитні кошти, не займайте та не продавайте особистих речей, щоб грати в ігрові автомати. Таким чином ви можете не тільки потрапити в боргову яму, але й зіпсувати стосунки з близькими людьми.

Ігроманія ‒ це серйозна проблема, яку не потрібно ігнорувати. Принципи відповідальної гри допоможуть зменшити ризик її появи та дозволять ставитися до гемблінгу як до звичайного гобі, а не способу заробітку грошей.